Ziyaretci Kuralları Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019

Ziyaretci Kuralları


ZİYARETÇİ KURALLARI

UNUTMAYINIZ, HASTANIZIN SAĞLIĞI SİZİN İÇİN OLDUĞU KADAR BİZİM İÇİNDE ÖNEMLİDİR. LÜTFEN AŞAĞIDA BELİRTİLEN KURALLARA UYUNUZ
1.Hastanemizde ziyaret saatleri her gün öğlen 13.00 / 14.00 akşam 19.00 / 20.00 saatleri arasındadır.
2.Bu saatler dışında kalan sürelerde mesai içinde hastane idaresinden, mesai dışında nöbetçi doktordan izin alınması gerekir.
3.Her hastanın kendi sağlık durumuna özgü diyet yapması gerekebileceğinden, doktor kontrolü dışında yiyecek ve içecek getirilmemelidir.
4.Çocukların sağlıklarını korumak açısından, 12 yaşından küçük çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilmez.
5.Hastanın yanında kalabalık ziyaretçi bulunması, hastaların ve ziyaretçilerin sağlığı açısından sakıncalıdır.
6.Ziyaret sırasında hasta yataklarına oturulmamalı ve yüksek sesle konuşulmamalıdır.
7.İzolasyon odalarındaki hastaları ziyaret ve bilgi edinme, ilgili odanın girişindeki yazılı düzenleme doğrultusunda yapılmalıdır.
8.Hasta odaları, balkonlar, koridorlar başta olmak üzere tüm kapalı alanlarda tütün ve alkollü içeçekler içilmemelidir. Aksi halde cezai işlem uygulanacaktır.
9.Hastane malına zarar verilmemeli, hasta odasında bulunan cihazlara dokunulmamalıdır.
10.Hasta odası ve tuvaletler temiz olarak kullanılmalıdır.
11.Lamba, klima, televizyon, elektrik, su vb. ihtiyaç dışında gereksiz kullanılmamalıdır.
12.Hastane kuralları konusunda görevlilere yardımcı olunmalı ve hastane görevlileri dışında tanımadığınız ve güvenmediğiniz insanlardan yardım istenmemelidir.
13.Herhangi bir sıhhi ve tıbbi sakınca olmadıkça kurumlara yatan tutuklu ve hükümlüler Cezaevi Yönetmeliğine uygun olarak haftada 1 gün 10 dk ziyaret edebilirler.

VERDİĞİNİZ DESTEK VE GÖSTERDİĞİNİZ UYUMDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDER
“SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ”

REFAKATÇİ POLİTİKASI

Refakatçi gereksinimine hastanın doktoru tarafından karar verilir ve uygun görmesi durumunda bir kişi refakatçi olarak kalabilir. Hasta mahremiyeti açısından, erkek hastaların yanında erkek refakatçi, bayan hastaların yanında bayan refakatçi tercih edilir. Refakatçi olarak; 
1.Adınıza düzenlenmiş refakat kimlik kartlarını sürekli olarak yakanızda takılı tutunuz.
2.İstirahat edebilmeniz için hasta odalarında bulunan refakatçi koltuklarını kullanınız.
3.Hekim ve hemşire direktifleri dışında hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmayınız.(hastanızı
hastane dışına çıkarmak, hasta yatağını değiştirmek, yiyecek içecek getirmek ve hastaya vermek gibi.)
4.Refakat kartınızı göstermek sureti ile hastanemiz yemek hizmetlerinden ayrı bir ücret ödemeksizin yararlanabilirsiniz.
5.Hastanız ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman servis hemşiresine haber veriniz.
6.Zorunlu durumlar dışında hastanızın yanından ayrılmayınız.
7.Hasta odaları, balkonlar, koridorlar başta olmak üzere kapalı alanlarda tütün ve alkollü içeçekler içmeyiniz. Aksi halde cezai işlem uygulanacaktır.
8.Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmayınız, gürültü yapmayınız. 
9.Hastaneye ait eşya ve malzemeleri düzenli kullanınız ve temiz tutunuz. Hastane malına zarar vermeniz halinde, zarar sizden karşılanacaktır. 
10.Hasta odalarında bulunan televizyon vb. cihazları başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanınız; doktor vizite saatlerinde kapatınız. 
11.Refakatçi değişikliğinin zorunlu olması halinde durumu klinik sorumlu hemşiresine bildiriniz. 
12.Taburculuk sonrasında verilen refakatçi kartlarınızı kat sekreterine iade ediniz. 
13.Refakatçi kurallarının ihlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu gözden geçirilir, hasta ve hastane ile ilişkisi kesilir.


POLİKLİNİK HİZMET KURALLARI LİSTESİ

Muayeneler en geç saat 08.30’da başlar, akşam saat 16.30’da biter.

Muayeneye gelirken eski tetkik ve raporlarınızı getirmeniz sizin yararınızadır. Hasta görülmeden reçete yazılmaz.

Muayeneler, bilgi işlem kayıt numarasına göre yapılır. Sıranıza ve hakkınıza rıza gösteriniz. Sonuç göstermek için kayıt kabulden sonuç numarası alınız.

İçeride hasta varken lütfen içeri girmeyiniz. 

Muayeneden sonra sırasıyla Kan Alma, Röntgen, EKG, SFT, ODYO laboratuarlarına gidiniz.

Salı ve Perşembe günleri saat 13.00’da Sağlık Kurulu Toplantısı vardır. Muayeneler toplantı sona erdikten sonra devam eder.

Randevunuza zamanında geliniz. Sırası ve randevu saati geçen hastalar yeniden muayene sırası ve randevu almaları gerekmektedir.

MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi)den yararlanmak için ALO 182’yi arayarak ve hastanemiz içinde bulunan MHRS sekreterliğimize başvurarak muayene randevusu alabilirsiniz.

Acil ve adli vakalarla, engelliler (engelli kimlik ya da raporu ibraz etmek suretiyle),hamileler, 65 yaş üzeri yaşlılar, 7 yaşından küçük çocuklar, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler (durumlarını gösterir kimlik ya da belge),yatan ve meslek hastaları muayenede önceliklidir.

İlaç firması temsilcilerinin hastanemiz doktorlarını ziyaret saatleri 16.00 – 17.00’dir.

Lütfen sağlık çalışanlarına ve diğer hastalara nazik ve anlayışlı davranınız. Hekim ve sağlık çalışanlarını baskı altına almayı ve haksız işlem yaptırmaya zorlamayınız.

Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda; Dilek ve Öneri Kutularına, 0312 580 83 95 nolu telefona, 0312 580 84 04 nolu Fax numarasına ve ankaradhs2@saglik.gov.tr elektronik posta adresine başvuru yapabilirsiniz.

Hastane kurallarına uyduğunuz için teşekkür eder, acil şifalar dileriz.
Paylaş